Rozdelenie vnútorných svietidiel podľa ich umiestnenia

  •  

        Osvetlenie musí vytvárať príjemnú atmosféru pre relax, odpočinok a pohodu útulnej, pohodlnej a bezpečnej domácnosti.

- Stropné svietidlá - osvetľujú celé miestnosti. Elegantné riešenie pre úsporu miesta,  sú vhodné do nízkych miestností.
- Závesné svietidlá - osvietia konkrétne miesto, oddeľujú priestor a sú tiež skvelými dizajnovými prvkami, lebo sú umiestnené vo výške očí.

- Nástenné svietidlá - pomáhajú vytvoriť v miestnostiach špecifickú atmosféru, alebo osvetliť konkrétne umelecké dielo na stene.

- Stojace lampy - zlepšujú osvetlenie miestností, vytvárajú špecifickú atmosféru a ako aj nástenné svietidlá, môžu osvetliť nástenné umelecké dielo.

- Stolové lampy - nie sú len doplnkovým zdrojom svetla, ale sú tiež populárnymi dizajnovými luxusnými prvkami.

- Lustre - vedia byť úžasnými kúskami dizajnu a byť východiskom pre obľúbený štýl miestnosti a celého bývania.

- Bodové svietidlá - slúžia na nasvietenie konkrétnej časti miestnosti, skrine, vitríny, poličiek, vzácnej vázy alebo umeleckého diela.

- Koľajnicové svetelné systémy - podobne ako bodové svietidlá, ale sú flexibilnejšie. Treba viac plánovania, ale získate absolútne unikátne výsledky.
- Lankové svetelné systémy - flexibilné osvetlenie celej miestnosti, ale aj jednotlivých častí miestnosti a dekorácii.
- Nábytkové svietidlá - sú vyrobené špeciálne pre použitie v nábytku, musia spĺňať prísne protipožiarne kritéria.
- Domáca kancelária - tiež potrebuje svoje špecifické osvetlenie, hlavne keď sa pracuje s počítačom alebo ručne píšu texty.

K jednotlivým druhom svietidiel postupne budeme pridávať články.

Zdroj článku: Svetlá.sk

Rozdelenie svietidiel podľa ich umiestnenia a spôsobu montáže_Svetlá.

 
Súbory cookies používame pre správne fungovanie našej webovej stránky a jej funkcií. Pomocou súborov cookies si tiež napríklad pamätáme váš preferovaný jazyk, zvyšujeme pre vás relevantnosť zobrazovaných reklám, počítame návštevnosť stránok a pamätáme si vaše nastavenia vykonané na stránke.